Systemy okienne

Szyby

TERMOIZOLACYJNE

Ograniczają straty ciepła w naszych mieszkaniach, domach lub instytucjach. Przestrzeń międzyszybowa wypełniona została gazem szlachetnym, dzięki czemu została zahamowana wymiana ciepła pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Powoduje to, że zimą więcej ciepła zostanie w mieszkaniu, a latem będzie w nim chłodniej. Im mniejszy jest współczynnik przenikania ciepła U, tym mniejsze są straty ciepła. Standardowe szyby mają współczynniki ponad U=2,5. Szyby termoizolacyjne, które dobrze zatrzymują ciepło, mają wartość U=1,1 W/m2K lub niższą.

W standardzie stosujemy szyby zespolone o współczynniku przenikania ciepła U=1,0 (10% cieplejsze niż europejski standard U=1,1). Oferujemy również szyby o znacznie niższych współczynnikach, nawet do U=0,5.

ANTYWŁAMANIOWE

Dzięki nowym technologiom, dla poprawy bezpieczeństwa domu już nie musimy montować krat. Wystarczy wybrać okna z szybami antywłamaniowymi. Polecane są szczególnie do firm, banków, szkół i wszędzie tam, gdzie zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa i ochronie przed włamaniem.

Szyby antywłamaniowe powstają w wyniku zastosowania kilku warstw specjalnej folii antywłamaniowej pomiędzy pogrubionymi warstwami szkła. Skuteczność takiego pakietu uzależniona jest od liczby warstw folii stosowanej w pakietach szyb.

TYP SZKŁAKLASA SZYBYPRZEZNACZENIE I CECHY
33.1
44.1
02Mieszkania, szkoły, biura, drzwi wewnętrzne, okna na parterze. Ochrona przed zranieniem w przypadku rozbicia szyby.
33.2
44.2
P2Obiekty handlowe, domy wolnostojące, okna parterów, witryny hoteli i biur, hale sportowe. Ochrona przed zranieniem w przypadku rozbicia szyby; zapewniają czasową ochronę przy próbie włamania bez przygotowania.
ORNAMENTOWE

Szkło ornamentowe jest szkłem o zmniejszonej przejrzystości wynikającej z rozproszenia promieni świetlnych na jego wzorzystej powierzchni. Ma szerokie zastosowanie, ze względu na swoje walory użytkowe i dekoracyjne w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym jako na przykład przeszklenia ścianek działowych i drzwi w różnych miejscach użyteczności publicznej oraz w zestawach termoizolacyjnych. Występując w szerokiej gamie wzorów i kolorów pozwala architektom i użytkownikom na swobodne kształtowanie przestrzeni w budowanych obiektach.

Poniżej przedstawiamy szeroką paletę wzorów szkieł ornamentowych dostępnych w naszej firmie.

Należy pamiętać, aby doboru szkła ornamentowego dokonywać zawsze w oparciu o próbki szkła.

Vertimar - okna, drzwi, kamieniarstwo budowlane