Systemy okienne

NOWOŚĆ IGLO ENERGY

IGLO ENERGY

Nowe okno IGLO ENERGY to autorski produkt DRUTEX S.A. zaprojektowany, by dostarczać klientom satysfakcji z użytkowania nowoczesnego produktu, będącego wyrazem zaawansowanej myśli technologicznej i restrykcyjnych wymagań rynku.

IGLO ENERGY to absolutny rekord w zakresie energooszczędnych okien potwierdzający doskonałe właściwości izolacyjne. Okno posiada innowacyjny system uszczelnienia, dostępny wyłącznie w ofercie DRUTEX S.A., będący gwarancją najlepszych parametrów pod względem energooszczędności.

To okno, które pozwala zatrzymać ciepło w każdym domu, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Cechy budowy profilu:

– 7-komorowa budowa profili GL SYSTEM klasy A o głębokości zabudowy 82 mm,
zapewnia doskonałą ochronę termiczną oraz najniższy współczynnik przenikania ciepła Uw = 0,6 W/(m2K)*

– Najnowocześniejsze na rynku okucia MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami antywyważeniowymi (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie.

– W standardzie ramka stalowa. Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania ramki Swisspacer zmniejszającej straty ciepła.

– Pierwsze rozwiązanie na świecie wykorzystujące uszczelkę centralną wykonaną ze spienionego EPDM.

Doskonały współczynnik izolacyjności akustycznej Rw = 32 – 35 dB.

W standardzie szyba dwukomorowa zbudowana z tafli o grubości
4mm (4/18/4/18/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,5 W/(m2K).

W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5 W/(m2K).

– Duża komora środkowa zapewniająca odpowiednią statykę.

– Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N.

– Możliwość zastosowania opcjonalnie szyb nowej generacji z powłokami
niskoemisyjnymi wypełnionymi kryptonem o współczynniku przenikalności
termicznej na poziomie nawet Ug=0,3 W/(m2K).

 

 

Każde okno IGLO ENERGY wyposażone jest standardowo w szybę zespoloną dwukomorową.

– Standardowy pakiet szybowy składa się z dwóch szyb termofloat (miękkopowłokowych) o grubości 4mm, ramek dystansowych stalowych o szerokości 18 mm oraz z szyby float o grubości 4 mm, natomiast przestrzeń pomiędzy szybami wypełniona jest, dla uzyskania niższego współczynnika przenikania ciepła, gazem – argonem. W ofercie dostępne są pakiety jedno- , dwu- lub trzykomorowe o maksymalnej szerokości szklenia 48mm, Ug=0,5W/(m2K).
– Opcjonalnie istnieje możliwość zastosowania pakietów szybowych nowej generacji wyposażonych w szkło z powłokami niskoemisyjnymi, których przenikalność termiczna jest na poziomie  Ug=0,3 W/(m2K).

Ponadto,  w ofercie DRUTEX S.A. istnieje pełna możliwość indywidualnego doboru odpowiedniego, pakietu szybowego w zależności od potrzeb klienta i jego preferencji w zakresie dźwiękoszczelności, nasłonecznienia czy ochrony antywłamaniowej. Firma oferuje możliwość zmiany pakietu szybowego na szyby typu np. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpieczna, antywłamaniowa.

 

MACO MULTI MATIC KS z dwoma czopami  na całym obwodzie okna utrudniają włamanie
oraz umożliwiają regulację docisku wpływającą na większą szczelność okien. Powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i ukrytym zawiasom we wrębie okuciowym okna wyróżniają się doskonałą estetyką. Opcjonalnie dostępne rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2N.

Płynność w obsłudze i użytkowaniu okna, wynikająca z bezstopniowej
regulacji wysokości podno śnika skrzydła.  Jego praca nie jest regulowana już ząbkami, dzięki czemu nie mamy do czynienia z przeskokami, a działanie jest całkowicie płynne. Okucie w standardzie wyposażone jest ponadto w blokadę błędnego położenia klamki oraz podnośnik skrzydła, który gwarantuje, że bez użycia siły skrzydło podnoszone jest do właściwej pozycji, a nawet ciężkie skrzydła zamykają się lekko.

Ze względu na rodzaj zastosowanego okucia wyróżnia się:

– Okna z funkcją U (uchyłu) – okna wyposażone w okucia umożliwiające uchył dostępne są również, na życzenie Klienta, w wersji  wyposażonej w dodatkowy zaczep antywyważeniowy.

– Okna z funkcją R (rozwierną) – poza swoją standardową funkcją rozwierności ułatwiają też domykanie skrzydła,  dzięki posiadaniu podnośnika skrzydła,  co z kolei wpływa stanowczo na komfort użytkowania. Okucie wyposażone jest w standardzie w dwa zaczepy atywyważeniowe, a ponadto posiada pełną regulację w trzech płaszczyznach, co powala na prawidłowe ustawienie skrzydła. Regulacja zaczepów umożliwia ustawienie docisku skrzydła do ramy.

– Okna z funkcją RU (uchylno-rozwierną) – okna uchylno-rozwierne  wyposażone są w najnowsze rozwiązanie, a mianowicie mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm, dzięki czemu zyskujemy szybszą wymianę powietrza; podnośnik skrzydła ułatwiający domykanie skrzydła, blokadę błędnego położenia klamki, dzięki której skrzydło okna nie wyczepia się z okucia, co wpływa stanowczo na komfort użytkowania.

*dla okna o wymiarach 1230mm x 1480mm (szyba  Ug=0,3 W/(m2K) z  ramką Swisspacer, wzmocnienie z włókna szklanego).

Przedstawione kolory i faktura oklein mogą odbiegać od rzeczywistych.