Systemy okienne

Okna Drewniano-Aluminiowe

Są to okna, w których połączono drewno i aluminium w taki sposób, aby maksymalnie wykorzystać walory użytkowe i estetyczne każdego z surowców.

Drewno to od dawna znany i przyjazny środowisku surowiec, który jednocześnie tworzy we wnętrzu ciepły i przyjazny klimat.

Aluminium zastosowane od zewnątrz stanowi ochronę dla drewna i jest gwarancją trwałości.

CECHY KONSTRUKCJI
 

Zastosowanie okien drewniano-aluminiowych pozwala na utrzymanie ciepłego klimatu we wnętrzu, z jednoczesną gwarancją, że aluminium na zewnątrz zapewni oknom najlepszą ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych, a tym samym ich długowieczność.

Trwałość i łatwość konserwacji sprawiają, że jest to najlepszy ekonomicznie wybór. Dzięki długowieczności takich okien oraz łatwości ich konserwacji koszty eksploatacji są minimalne.

Powierzchni aluminium nie będziesz musiał nigdy malować.

Wybierając okna wykonane z połączenia drewna i aluminium klient otrzymuje praktycznie niezniszczalny produkt, gdyż aluminium chroni drewno jak kora drzewo.

Możliwość wyboru spośród profili o trzech głębokościach zabudowy: 68 mm, 78 mm, 88 mm w trzech gatunkach drewna: trzy- lub czterowarstwowej kantówce litej: meranti 450+, sosna i modrzew, z nakładką aluminiową od zewnątrz.
Szyby
W standardzie pakiet dwuszybowy o grubości 24 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug = 1,1 W/(m2K) wg PN-EN673 możliwość zastosowania pakietów dwu-, trzy- lub czteroszybowych.
– Dla Duoline 68 mm – max. pakiet szybowy to 32 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,6 W/(m2K)
– Dla Duoline 78 mm – max. pakiet szybowy to 44 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5W/(m2K)
– Dla Duoline 88 mm – max. pakiet szybowy to 54 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K) przy pakiecie trzyszybowym lub Ug = 0,3 W/(m2K) przy czteroszybowym z kryptonem.

Występują profile o trzech głębokościach zabudowy: 68 mm, 78 mm, 88 mm w trzy- lub czterowarstwowej kantówce litej z gatunku drewna: meranti 450+, sosna i modrzew, z nakładką aluminiową od zewnątrz.
W standardzie pakiet dwuszybowy o grubości 24 mm o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0

MACO MULTI MATIC KS. W standardzie dwa zaczepy antywyważeniowe. Okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła.
W standardzie ramka stalowa ocynkowana.
Opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna w różnorodnych opcjach kolorystycznych.

MACO MULTI MATIC KS. W standardzie dwa zaczepy antywyważeniowe. Okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła. Mikrowentylacja w rozwórce. Opcjonalnie zastosowanie ukrytych zawiasów.
W standardzie uszczelnienie z EPDM i TPE.
Świetne parametry w zakresie termoizolacji: • Uw= 0,79 W/(m2K)*
*współczynnik wyliczony przy zastosowaniu pakietu 4/18/4/18/4 – 0,5 W/(m2K) dla okna referencyjnego Duoline 88 mm

Przedstawione kolory i faktura oklein mogą odbiegać od rzeczywistych.