Systemy okienne

Okucia

Okucia stanowią najważniejszą część każdego okna – bez nich trudno mówić o bezpieczeństwie i komforcie, których tak często oczekujemy decydując się na kupno nowych bądź wymianę starych okien.

W naszych oknach oferujemy okucia renomowanych firm takich jak: ROTO NT, MACO, SIEGENIA.

Obecnie w oknach montuje się wyłącznie wewnętrzne okucia obwiedniowe (obwodowe). Umiejscowione na całym obwodzie okna, zapewniają mu szczelność, dociskając skrzydła do ościeżnicy, a dodatkowe wzmocnienia mogą stanowić doskonałą ochronę przed wyważeniem. Dla przeciętnego użytkownika liczy się natomiast łatwość obsługi – przy pomocy jednej klamki ma on możliwość otwierania skrzydeł czy uchylania.

Współczesne okucia obwiedniowe umożliwiają blokowanie skrzydeł okiennych w różnych położeniach – prosto, wygodnie i naprawdę skutecznie.

Stopniowanie uchyłu umożliwia zablokowanie uchylonego skrzydła w jednej z kilku pozycji (może ich być nawet 10), zależnie od tego, ile świeżego powietrza chcemy wpuścić do domu podczas wietrzenia.

Mikrowentylacja z regulacją jest bardzo potrzebna, bo bez niej – ze względu na szczelność współczesnych okien – niemożliwe byłoby napływanie do pomieszczeń świeżego powietrza. Mikrowentylacja polega na utworzeniu – bez otwierania czy uchylania okna – niewielkiej szczeliny między ościeżnicą a skrzydłem i jest dostępna w każdym skrzydle rozwierno-uchylny