Kamieniarstwo budowlane

Konglomerat marmurowy Poznań

Konglomerat marmurowy, inaczej aglomarmur, to kamień naturalny, który zyskuje coraz większą popularność zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jego niezwykły wygląd oraz wyjątkowe właściwości sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany w budownictwie, architekturze wnętrz oraz przemyśle kamieniarskim. Oferujemy konglomerat marmurowy w Poznaniu, który idealnie sprawdza się do produkcji parapetów, blatów kuchennych i łazienkowych, posadzek, okładzin ścian czy schodów.

Konglomerat marmurowy charakteryzuje się niezwykle bogatą kolorystyką oraz różnorodnością wzorów. Jego barwa może sięgać od białego, przez różne odcienie szarości, aż po czarny.

Właściwości techniczne konglomeratu

Konglomerat jest produktem przemysłowym, gdzie wykorzystuje się dokładnie wyselekcjonowane odłamki naturalnego marmuru (około 95%), łącząc je przy pomocy żywicy pełniącej rolę spoiwa. Dzięki temu ich właściwości techniczne są lepsze od właściwości materiału naturalnego, z którego zostały one wyprodukowane. Produkt końcowy wyróżnia się parametrami fizyczno-mechanicznymi podobnymi, a nawet często przewyższającymi kamień naturalny wchodzący w jego skład.

Z upływem lat i postępem technologii można w procesie produkcji uzyskiwać odcienie i efekty chromatyczne nie istniejące w naturze (konglomeraty otrzymane z dodatkiem barwników). Co więcej, aglomeraty, których bazą nie jest marmur, lecz kwarc, pozwalają tworzyć w ten sposób produkty ekstremalnie odporne o różnorodnych zastosowaniach.

Jedną z najważniejszych cech konglomeratu marmurowego jest jego wytrzymałość oraz odporność na ścieranie. Dzięki temu może być on stosowany w miejscach narażonych na duże obciążenia mechaniczne, takich jak podłogi czy schody. Kamień ten można ciąć, szlifować czy polerować, co pozwala na tworzenie różnorodnych form oraz wykończeń. Dzięki temu można go dopasować do indywidualnych potrzeb oraz preferencji klientów. Zapraszamy Państwa do kontaktu z naszym biurem. W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji.

WYMIAR PŁYTY:

  • szerokość do 1,65 m
  • długość do 3,30 m
  • grubości: 2 cm; 3 cm