Kamieniarstwo budowlane

Konglomerat marmurowy

Konglomerat marmurowy, inaczej aglomarmur wykorzystywany jest na całym świecie do produkcji, parapetów, blatów, posadzek, okładzin ścian, schodów.

Konglomerat jest produktem przemysłowym, gdzie wykorzystuje się odłamki naturalnego marmuru dokładnie wyselekcjonowane (około 95%) łącząc je przy pomocy żywicy pełniącej rolę spoiwa, dzięki temu ich właściwości techniczne są lepsze od właściwości technicznych materiału naturalnego, czyli marmuru, granitu lub kwarcu, z których zostały one wyprodukowane.

Produkt końcowy posiada parametry fizyczno-mechaniczne podobne, a nawet często przewyższające kamień naturalny wchodzący w jego skład. Do tego dochodzą zalety takie jakie daje produkcja przemysłowa w sensie kontroli, jedności koloru i jakości.

Z upływem lat i postępem technologii pojęcie konglomeratu zmieniło się ujmując dodatkowo:

  • konglomeraty otrzymane z dodatkiem barwników, otrzymując w ten sposób odcienie i efekty chromatyczne nie istniejące w naturze
  • aglomeraty, których bazą nie jest marmur, lecz kwarc, tworząc w ten sposób produkty ekstremalnie odporne o różnorodnych zastosowaniach.
DANE TECHNICZNE
szerokość od 10cm do 1,24m
grubości: 2, 3cm
długość do 3,05m

Z konglomeratów najczęściej wykonywane są: schody o małym natężeniu ruchu.

Agglosimplex

[Not a valid template]